Jesenski upisni rok za upis kandidata u 1. razred pripremnog obrazovanja 2018./2019.

U utorak, 21. kolovoza 2018. godine u 12,00 sati započinju prijave obrazovnih programa u jesenskom roku u sustavu www.upisi.hr.

Prijave obrazovnih programa za Glazbenu školu u Varaždinu trajat će do         22. kolovoza 2018. (programi koji zahtijevaju dodatne provjere mogu se prijaviti samo do 22. kolovoza 2018.).

Također napominjemo da  i prijave paralelnih umjetničkih programa (prijava glazbene škole uz neku drugu općeobrazovnu školu) traju do 22. kolovoza 2018. godine.

Ukoliko trebate pomoć kod prijava programa molimo Vas da se obratite u Glazbenu školu u Varaždinu osobno ili telefonom:

  • utorak, 21. kolovoza 2018. godine  od 12 do 14 sati  (042/200-942)
  • srijeda, 22. kolovoza 2018. godine od 8 do 14 sati (042/200-942)

Potrebno je imati korisničko ime, lozinku i PIN, a po potrebi i OIB kandidata.

Provjera i unos rezultata dodatnih provjera održat će se 23. kolovoza 2018. godine: za upis u 1. razred pripremnog obrazovanja  – u 12 sati – ispit glazbene darovitosti!

Odabir obrazovnih programa zaključat će se 27. kolovoza 2018. godine kada će se započeti s ispisom prijavnica. 

Konačne ljestvice poretka objavit će se 30. kolovoza 2018. godine, a dostava upisnica u srednje škole je 31. kolovoza 2018. godine.

Napominjemo da kandidati koji ne završavaju 8. razred osnovne škole trebaju navedeno korisničko ime, lozinku i PIN sačuvati jer će im isto biti potrebno narednih godina kod upisa u 1.razred srednje škole (općeobrazovne ili glazbene).

Cijeli postupak prijava detaljno je opisan u publikaciji „Prijave i upisi u srednje škole za školsku godinu 2018./2019. – Idemo u srednju!“ te upućujemo sve kandidate da dobro prouče sam postupak. 

Svi kandidati koji žele prijaviti obrazovne programe i upisati se u jesenskom roku, moraju ih prijaviti u gore navedenim rokovima te poštovati i ostale rokove navedene u publikaciji. Naglašavamo svim kandidatima da listu prioriteta treba pažljivo pripremiti tako da se na vrh liste postavi obrazovni program koji se najviše želi upisati, a zatim i ostali, željenim redoslijedom. Sukladno tome, kandidat će se optimalno rasporediti na obrazovni program koji mu je najviši na listi prioriteta, a za koji se, prema ostvarenim bodovima, nalazi u sklopu upisne kvote.

Posebnu pažnju potrebno je obratiti pri prijavljivanju paralelnih umjetničkih programa na način kako je opisano u publikaciji „Prijave i upisi u srednje škole za školsku godinu 2018./2019. – Idemo u srednju! – Učenici koji upisuju umjetničke programe i odjele za sportaše“.

NAPOMENA: Sva mjesta za upis u 1. razred srednje glazbene škole su popunjena na ljetnom roku, stoga se održavanje jesenskog roka za upis u Glazbenu školu u Varaždinu odnosi isključivo na upis u 1. razred PRIPREMNOG obrazovanja.

Obavijest od Obavijesti, Pripremno obrazovanje i srednja glazbena škola. Bookmark the permalink.